Toimintakalenteri

 

Seurakalenteri 2018-2019
pvmklokellonaikatapahtuma ja paikkapuhuja/pitäjäseuraisäntäsäestäjäkeittiöryhmä tai vetäjä
19.9.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Timo RatilainenP ja T Koistinen, M ja S Hiltunen
21.9.peNaistenilta Saukkosen mökilläAnna Saukkonen
22.9.laSeurakuntapäivät Joensuussa
23.9.suSeurakuntapäivät Joensuussa
23.9.su16.00SeuratAki HuuskoJouni HaverinenTiina Savolainen3.
28.9.pe19.00Raamattuluokka, Mirva ja Timo VartiainenOlli Hiltunen
28.9.pe16.00Miesten ilta Kuoringan leirikeskuksessaJärjestelyvastuu Liperillä.
30.9.su16.00Lasten seuratTimo SaukkonenKari LyytikäinenIisakki Vartiainen4.
2.10.ti13.00Päiväkylä, Riitta-Liisa ja Kari Lyytikäinen
5.10.pe18.00Lähetysseurat Ry:lläErkki Alasaarela, Erkki TölliT ja O Saukkonen, A ja P Saukkonen
6.10.la18.00Alueellinen nuorisoilta Liperissä. Alustus aiheesta Jaksanko luottaa, Tero Savolainen5.
7.10.su12.00Pyhäkoulu Henna ja Torsti HaaralallaSampo Perkkiö
7.10.su13.30Hartaus vanhainkoti IltaruskossaTimo Ratilainen
7.10.su16.00SeuratTimo RatilainenMikko RummukainenSampo Hatunen6.
10.10.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Ilpo SaukkonenI ja E Ratilainen, I ja L Ratilainen
12.10.pe19.00Raamattuluokka, Anna ja Pekka SaukkonenAki Huusko
14.10.su16.00SeuratTuomo KoistinenLassi RatilainenOlli Hiltunen7.
17.10.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Tuomo KoistinenS ja M Saukkonen, L Kesti-Kukkonen, S ja A Saukkonen
19.10.peNaisteniltaMarjut Hiltunen
21.10.su16.00SeuratTuomo KoistinenTimo KoistinenTiina Perkkiö1.
26.10.pe19.00Raamattuluokka, Tiina ja Sampo PerkkiöHanna-Leena Puhakka
27.10.laAl. aviopuolisoiden virkistyspäivä Joensuu
28.10.su12.00Pyhäkoulu, Marja ja Timo KoistinenAino Rummukainen
28.10.su13.30Hartaus Jyrin hoivakoti MäntylässäAki Huusko
28.10.su16.00SeuratAki Huusko Mikko PisiläPekka SaukkonenTiina Savolainen2.
31.10.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Aki HuuskoR ja J Ratilainen, K ja E Tyni
2.11.peRippikoulukodinilta Joensuu
3.11.laPyhäinpäiväseurat Joensuussa
4.11.suPyhäinpäiväseurat JoensuussaEero TyniIisakki Vartiainen
6.11.ti13.00Päiväkylä, Marjatta Lehtonen
9.11.pe19.00Raamattuluokka, Satu ja Antti SaukkonenHanna-Leena Puhakka
9.11.peAlueellinen Perhe ja diakoniatyön ilta Joensuu
10.11.la18.00Lähetysseurat Hilkka ja Esa HiltusellaKari Konttinen,Pekka SyrjäniemiR ja I Hatunen, H ja E Hiltunen
11.11.su16.00Seurat (Isäinpäivä)Timo SaukkonenPetrus SaukkonenSampo Hatunen3.
14.11.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Timo SaukkonenL Tyni, S Vartiainen
16.11.pePerjantai-illan perhetapahtuma, lauluseuratiltahartaus Ilpo Saukkonen
18.11.su12.00Kirkkopyhä Viinijärvellä, messu, kirkkokahvitTimo Ratilainen Teuvo MononenJouni HaverinenOlli Hiltunen4.
18.11.14.00SeuratTimo Ratilainen Teuvo Mononen
23.11.pe19.00Raamattuluokka,Marja ja Timo KoistinenTuomo Koistinen
24.11.la18.00Alueellinen nuorisoilta Savonlinna
25.11.su12.00Pyhäkoulu, Minna ja Jukka HakalaHilkka Hiltunen
25.11.su16.00SeuratEsa Laitinen Ilpo SaukkonenKari LyytikäinenTiina Perkkiö5.
28.11.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Timo RatilainenK ja T Saukkonen, H ja T Haarala
1.12.la14.00Joulumyyjäiset
2.12.su12.00Pyhäkoulu, Tiina ja Henri SavolainenVenla Saukkonen
2.12.su16.00SeuratTuomo KoistinenMikko RummukainenTiina Savolainen6.
4.12.ti13.00Päiväkylä, Irma ja Esko Ratilainen
7.12.pe19.00Raamattuluokka, Arja HiltunenMikko Rummukainen
9.12.su12.00Pyhäkoulu, Kati ja Jouni HaverinenSampo Perkkiö
9.12.su16.00SeuratAki HuuskoLassi RatilainenIisakki Vartiainen7.
12.12.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Ilpo SaukkonenMirva ja Timo Vartiainen, Maria ja Tuure Vartiainen
16.12.su14.00JoulujuhlaTimo SaukkonenTimo KoistinenSampo Hatunen1.
26.12.ke14.00Tapaninpäivä seuratTuomo Kraft ja Olli Rantala2.
30.12.su16.00SeuratTimo RatilainenEero TyniTiina Perkkiö3.