Toimintakalenteri

 

Seurakalenteri 2018-2019
keittiöryhmä
tapahtuma ja paikkapuhuja/pitäjäseuraisäntäsäestäjätai vetäjäkirjamyyjä
14.11.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Timo SaukkonenL Tyni, S Vartiainen
16.11.pePerjantai-illan perhetapahtuma, lauluseuratiltahartaus Ilpo Saukkonen
18.11.su12.00Kirkkopyhä Viinijärvellä, messu, kirkkokahvitTeuvo Mononen, Timo RatilainenKari LyytikäinenOlli Hiltunen4.
14.00Seurat
23.11.pe19.00Raamattuluokka,Marja ja Timo KoistinenTuomo Koistinen
24.11.la18.00Alueellinen nuorisoilta Savonlinna
25.11.su12.00Pyhäkoulu, Minna ja Jukka HakalaHilkka Hiltunen
25.11.su16.00SeuratEsa Laitinen Ilpo SaukkonenMikko RummukainenTiina Perkkiö5.
28.11.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Timo RatilainenK ja T Saukkonen, H ja T Haarala
1.12.la14.00Joulumyyjäiset
2.12.su12.00Pyhäkoulu, Tiina ja Henri SavolainenVenla SaukkonenMirva Vartiainen
2.12.su16.00SeuratTuomo KoistinenLassi RatilainenTiina Savolainen6.
4.12.ti13.00Päiväkylä, Irma ja Esko Ratilainen
7.12.pe19.00Raamattuluokka, Arja HiltunenMikko Rummukainen
8.12.la
9.12.su12.00Pyhäkoulu, Kati ja Jouni HaverinenSampo Perkkiö
9.12.su16.00SeuratAki HuuskoTimo KoistinenIisakki Vartiainen7.
12.12.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Ilpo SaukkonenMirva ja Timo Vartiainen, Maria ja Tuure Vartiainen
16.12.su14.00JoulujuhlaTimo SaukkonenEero TyniSampo Hatunen1.
23.12.suPetrus SaukkonenOlli HiltunenJouni Haverinen
26.12.ke14.00Tapaninpäivä seuratTuomo Kraft ja Olli Rantala2.
30.12.su16.00SeuratTimo RatilainenJouni HaverinenTiina Perkkiö3.
4.1.pe19.00Raamattuluokka, Minna ja Jukka HakalaOlli Hiltunen
6.1.su16.00SeuratIlpo SaukkonenKari LyytikäinenTiina Savolainen4.
8.1.ti13.00Päiväkylä, Liisa ja Aki Huusko
9.1.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Tuomo KoistinenK ja J Haverinen, V ja P Saukkonen
11.1.pe18.00Lähetysseurat LiperiRaimo Katainen, Erkki NukariM ja J Hakala, H-L ja T Puhakka
13.1.su12.00Pyhäkoulu, Henna ja Torsti HaaralaAino RummukainenMarja Koistinen
13.1.su16.00SeuratTuomo KoistinenMikko RummukainenIisakki Vartiainen5.
19.1.la18.00Nuoriso- ja seurakuntapäivät LiperissäAlkuhartaus Tuomo Koistinen, Alustus Vanhan testamentin uskovaisia nuoria, Jouni Lesonen1.2.3.
20.1.su13.00Nuoriso- ja seurakuntapäivät LiperissäAlkuhartaus Timo Saukkonen, Alustus Mitä usko on Perttu KyllönenLassi RatilainenSampo Hatunen1.2.3.
23.1.ke18.00Ompeluseurat, seurapuhe klo 18.45Aki HuuskoI ja J Nykänen, M ja A Rummukainen
25.1.pe18.00Naistenilta
27.1.su12.00Pyhäkoulu, Tiina Ja Olli SaukkonenHilkka Hiltunen
27.1.su16.00SeuratAki Huusko Tuomo KarttunenTimo KoiustinenOlli Hiltunen6.
27.1.suSeurakuntapäivät Savonlinna